top of page

EDUKUCHCIK - edukacja żywieniowo -kulinarna w EDUJOY

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły EduJoy w ramach zajęć dodatkowych Edukuchcik będą poszerzać swą wiedzę i umiejętności w ramach trzech programów z edukacji żywieniowo - kulinarnej. 1. Program Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu 2. EIT XKIC- Jedz zdrowo, żeby być zdrowym   3. Program JAK JA JEM Dodatkowo uczniowie razem ze swoim opiekunem Małgorzatą Śmiechowicz, edukatorem kulinarnym i autorką bloga Matczyne Fanaberie, mają w planach  stworzenie ogródka przyszkolnego oraz edukację działań żywieniowych w ramach idei zero waste.


Zajęcia edukacji kulinarno - żywieniowej rozpoczęliśmy w roku szkolnym 2019/2020 i cieszą się one dużym zainteresowaniem zarówno dzieci szkolnych, jak i przedszkolnych. Wierzymy w to, że prawidłowe nawyki żywieniowe należy kształtować już od najmłodszych lat.

Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach. Dla każdej z nich raz w tygodniu.

"Podczas zajęć edukacyjnych zawsze towarzyszy mi myśl Konfucjusza: Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Te słowa zawsze mam w głowie pracując z dziećmi. Zależy mi, abyśmy nie poprzestawali na suchym komunikacie, że dzieci powinny dobrze jeść. Czasami samodzielne przygotowanie najprostszego posiłku pozwala na odkrywania zaskakującego świata smaków, tekstur, zapachów. Czekam na Was na zajęciach" - Małgosia Śmiechowicz

bottom of page