top of page

Nauczanie języków obcych

Na każdym etapie edukacyjnym wzbudzamy  radość i potrzebę posługiwania się językami obcymi.

Po drugiej klasie uczniowie przystępują do egzaminu Starters. Test  A1 Starters to pierwsze kroki dziecka w zakresie nauki języka. Test w sposób zabawny i motywujący zapoznaje dzieci z używanym na co dzień pisanym i mówionym językiem angielskim.

Starters jest pierwszym z trzech Cambridge English Qualifications dla najmłodszych. Testy Cambridge English dla najmłodszych poruszają tematykę bliską najmłodszym i skupiają się na rozwoju umiejętności słuchania, mówienia, czytania i pisania w języku angielskim.

 

Po klasie trzeciej uczniowie przystępują do testu A1 Movers. To kolejny krok dziecka w nauce języka po przystąpieniu do testu poniżej A1 Starters. Jest to doskonały sposób, aby pomóc dzieciom rozwijać znajomość języka i robić dalsze postępy w angielskim.

A1 Movers to drugi, po teście poniżej A1 Starters, z trzech Cambridge English Qualifications dla najmłodszych. Testy Cambridge English dla najmłodszych poruszają tematykę bliską najmłodszym i skupiają się na rozwoju umiejętności słuchania, mówienia, czytania i pisania w języku angielskim

Po klasie czwartej do Y Test A2 Flyers to kolejny krok dziecka w nauce języka po przystąpieniu do A1 Movers - znakomity sposób wykazania, że dzieci radzą sobie z używanym na co dzień mówionym i pisanym językiem angielskim na poziomie podstawowym. A2 Flyers ma najwyższy poziom zaawansowania spośród trzech Cambridge English Qualifications dla najmłodszych. Testy Cambridge English dla najmłodszych poruszają tematykę bliską najmłodszym i skupiają się na rozwoju umiejętności słuchania, mówienia, czytania i pisania w języku angielskim

KET A2 Key for Schools jest dowodem, że posiadacz certyfkatu potrafi brać udział w zwykłej, typowej rozmowie po angielsku, jak również poradzić sobie w bardzo krótkich rozmowach towarzyskich. Jest to kolejny stopniem zaawansowania po Cambridge English Qualifications dla najmłodszych i doskonały sposób na rozpoczęcie następnego etapu nauki języka dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. Przygotowania do egzaminu pozwalają lepiej i efektywniej uczyć (się) angielskiego i zdobywać umiejętności językowe do kolejnego z egzaminów B1 Preliminary for Schools.

A2 Key for Schools został skonstruowany na takim samym poziomie CEFR jak A2 Key, ale z tematami i treściami przygotowanymi specjalnie pod kątem młodszych kandydatów w wieku szkolnym.

 

Certyfikat B1 Preliminary pokazuje, że znasz podstawy języka angielskiego i posiadasz praktyczne umiejętności językowe pozwalające komunikować się w codziennych sytuacjach.

Egzamin B1 Preliminary to kolejny poziom w nauce języka angielskiego, pomiędzy A2 Key a B2 First.

Po piątej PET. Po szóstej KET.

Na tym etapie edukacyjnym uczniowie poznają swoje style uczenia się, dopasowują do swojego stylu skuteczne dla nich techniki uczenia się. 

W naszej szkole uczniowie mają także w planie konwersacje z nativem. Wszystkie zajęcia językowe prowadzone są z podziałem na małe  grupy.

Od klasy czwartej wprowadzamy zajęcia z przyrody w języku angielskim, by w klasie siódmej poprowadzić przedmioty science.

Szkoła Podstawowa Edujoy ośrodkiem przygotowawczym do egzaminów Cambridge. Nasi uczniowie w poprzednim roku szkolnym kolejny raz przystępowali do zewnętrznych egzaminów znajomosci języka angielskiego. Nasi uczniowie podnoszą swoje kompetencje językowe, wielu z nich w egzaminach uzyskało 100% skuteczność na różnych etapach kształcenia. Cieszymy się z ich sukcesów a tym samym z potwierdzenia faktu iż szkoła została wpisana jako ośrodek przygotowań do zewnętrznych egzaminów Cambridge.

Cambridge_edited.jpg

Drugim językiem obcym w naszej szkole jest język hiszpański, który jest kontynuacją edukacji w Przedszkolu Edufrajda. Głównym celem nauczania tego języka jest wzbudzanie u dzieci ciekawości poznawania języka i komunikowania się. 

Zajęcia są prowadzone przez dwóch nauczycieli z kwalifikacjami, w tym native. Podobnie jak w przypadku języka angielskiego, zajęcia są prowadzone z podziałem na grupy.

bottom of page