top of page

W drodze do samorządności!I tura wyborów za nami! Ileż było emocji! Rozmowy i dyskusje z wychowawcami, autopromocyjne wystąpienia i plakaty w klasach, wreszcie wybory, które często miały dogrywki. I w końcu mamy 7 Posłów – reprezentantów każdej z klas Edujoy!

Klasa 6 jednomyślnie wyłoniła swojego przedstawiciela i Posłem Wilków do Sejmiku Uczniowskiego został Janek. W klasie 5 po wojnie damsko-męskiej pierwszą turę wyborów po dogrywce z Leną wygrał Tymon zyskując poparcie męskiej części Prezesów. Reprezentantem klasy 4 (Feniksów) został Borys, wyprzedzając kilkoma głosami Lilkę i Olę. Wybory klasowe w Pingwinach wygrał Maks Kwiatek (rywalizując ze swoją przyjaciółką Hanią). Posłanką Sów została Ola, Smoków – Alicja, a Kameleonów – Janek.

Były okrzyki radości, tupnięcia złości, łzy wszelkich odcieni. A gdy emocje opadły, szkołę wypełniły plakaty i ulotki wyborcze zachęcające do wyboru każdego z kandydatów. Plakaty zasłoniły ściany, okna, ozdobiły nawet zjeżdżalnię i toalety od środka. W końcu szkoła została uratowana z zalewu promocji i na piętrze zawisły pojedyncze, dopracowane plakaty prezentujące poszczególnych kandydatów. Zapewne każdy już wie, kogo chce poprzeć w walce o stołek Marszałka, ale jakie będą wyniki zobaczymy…

W najbliższy piątek 13.10.2023 przeprowadzimy II turę wyborów, w ramach której w głosowaniu powszechnym, równym, bezpośrednim i tajnym uczniowie klas 1-6 wyłonią swojego Marszałka.Tego dnia rano w lokalu wyborczym otwartym tuż obok stołówki będzie siedziała Komisja Wyborcza, która będzie wydawała karty do głosowania. Będą też wydzielona "kabiny" do głosowania. Każdy uczeń po kolei będzie wchodził z kartą do głosowania, zaznaczał „X” przy imieniu i nazwisku swojego kandydata i wrzucał kartę do głosowania do urny wyborczej.

Komisja wyborcza zliczy głosy do godz. 11.00 i ogłoszone zostaną wyniki wyborcze – zwycięzca obejmie stanowisko Marszałka.

Po zakończeniu wyborów Marszałek dobierze sobie dwóch najbliższych współpracowników spośród 7 Posłów wybranych do Sejmiku swojego Zastępcę i Sekretarza. A Sejmik Uczniowski na pierwszym swoim zebraniu wybierze Opiekuna Sejmiku, który będzie go wspierał.

W ten oto sposób, po wizycie u Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego i po wycieczce do Sejmu i po rozmowach na ten demokracji, konstytucji i wyborach, dopełniamy nasz projekt „W drodze do samorządności”. W odpowiednio skrojonym zakresie dzielimy się władzą z tymi, którzy kiedyś będą nami rządzili…


Link do Regulaminu Sejmiku Uczniowskiego:


www.edujoy.pl/_files/ugd/2529cd_ff63fa4439c249f385176a0a525fafa2.pdf

Comments


bottom of page